Fifa 14 indir

Fifa 14 indir

Fifa 14 EA’nin yeni bir FIFA oyunu yaptığı sürpriz değildi. Ancak yeni oyunun bir öncekinden çok daha gerçekci ve keyifli bir futbol deneyimi sunacak olması son derece heyecan verici. Eylül ayında satışa sunulacak olan oyundaki en heyecan verici 5 yeni özelliği listeledik. İşte FIFA 14′te göreceğimiz en yeni ve heyecan verici özellikler.

Top saklamak

FIFA 14′te bir süredir yokluğunu hissettiğimiz bir özellik olacak; topu saklamak. Henüz bilmediğimiz bir tuşa basılı tuttuğumuzda, kontrolümüzdeki oyuncu, vücudunu rakip ile top arasında bir kalkan gibi kullanacak. Bunu birçok yerde kullanabiliriz; mesela pas beklerken savunma oyuncusunu perdeleyebiliriz ya da top bizdeyken desteğin gelmesi için topu bu şekilde saklayabiliriz. Ayrıca sırtımızı rakibe döndükten sonra sağ analog tuşu ile birkaç farklı şık hareket yapma şansımız da olacak.

Daha gerçekçi top

Son oyunlarda her ne kadar gelişme kaydetmiş olsa da, topun saha ve oyuncularla etkileşimi hala çok eksik. Bu eksiklik FIFA 14 ile tarihe karışacak. FIFA 14′te topa tamamen yeni bir bakış açısı ile yaklaşılmış. Top artık ayaktan çıktıktan sonra hiç beklenmedik ‘gerçekçi’ şeyler yapabilecek. Ayrıca diğer FIFA oyunlarını bir süre oynadıktan sonra yaşanan ‘buradan vurursam kalecinin kucağına gider’ şeklindeki öğrenilmiş çaresizlik de tarih oluyor. Topun nereye gideceği vuruş açısı, şiddetinin yanı sıra hava, saha ve oyuncular ile gireceği en küçük etkileşimler ile değişecek. Tıpkı gerçekte olduğu gibi…

Gerçekçi çeviklik

FIFA 13′te oyuncular depar atarken tek hamlede en fazla 22,5 derece yön değiştirebiliyorlar. Bu da taç çizgisinin orada yay şeklinde koşan futbolcular görmemize sebep oluyordu. Ya da koşmayı kesip doğru bir açı yakalamaya çalışıyorduk. FIFA 14′te bu çok daha gerçekçi bir hale getiriliyor. Mesela Ronaldo ve Messi ile yay şeklinde koşmamıza gerek kalmayacak, çok hızlı yön değiştirebileceğiz. Ancak Gerard ya da Pirlo ile oynarken çevikliğin eksikliğini hissedeceğiz.

Fifa 14 indir

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s